کانکس چیست؟

امروزه شاهد رواج بسیار زیاد استفاده از گزینه های جدیدی هستیم که به میزان قابل توجهی در بهینه سازی منابع انرژی و اقتصادی تاثیر داشته اند. در هر زمینه ای که تحقیق و بررسی نمایید، متوجه می شوید که با گذشت زمان برخی از امکانات و دستاورد های جدید موجب افزایش سطح کیفی و سهولت استفاده شده اند و در حوزه ی معماری و ساختمان سازی نیز، با روی کار امدن برخی سازه های جدید نظیر انواع کانکس بسیاری از هزینه ها بهینه سازی شده و نیاز جامعه به برخورداری از امکانات مدرن تر، با هزینه سازی کمتر بر طرف شده است. در این مطلب از وب سایت گروه تولیدی کبیر پانل به معرفی این محصول بسیار کاربردی خواهیم پرداخت.

ویژگی های مثبت و اختصاصی کانکس پیش ساخته

از conex به عنوان یک فضای مستقل و سر پوشیده و امن برای سکونت استفاده می شود. البته معمولا به صورت موقت از آن استفاده می گردد اما در صورتی که کسی به هر دلیلی بخواهد برای مدت زمان بیشتری در این فضا بماند، گزینه ی امنی را انتخاب کرده است زیرا کانکس در برابر سرما و گرما مقاومت خواهد داشت و همچنین به علت به کار رفتن انواع مختلف ساندویچ پانل در دیواره ها و سقف آن عایق صوتی خوبی نیز می باشد.برای مثال در مناطق زلزله زده برای اسکان مردم از این سازه استفاده شد. البته که به عنوان یک خانه ی دائمی نخواهد بود اما برای سکونت موقت و حفاظت از افراد در برابر خطرات و آب و هوای متغیر انتخاب خوبی است. کانکس یا همان خانه پیش ساخته قابلیت مستقر شدن در مدت زمان کم را دارد و فرد خریدار علاوه بر هزینه ی خرید و مونتاژ، هزینه ی انتقال آن به محل مورد نظرش را نیز می پردازد اما طبیعتا سختی ها و پیچیدگی های ساخت سازه های بتنی یا سیمانی را نخواهد داشت و در مدت زمان کم و به سرعت می توان داخل آن ساکن شد.

 

استفاده از کانکس در مناطق شهری

این بار که از منزل مسکونی خود بیرون رفتید، با دقت بیشتری از خیابان های اطراف و مخصوصا در مناطق مهم و پر رفت و آمد عبور کنید. بدون شک این سازه را خواهید دید که در مناطق شهری برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است؛ برای مثال کیوسک های اطلاعاتی و روزنامه فروشی، بلیت فروشی، جایگاه استقرار پلیس، خود پرداز، محل ارائه ی خدمات امداد و هلال احمر، توالت های سیار، فروشگاه های خدماتی و …. بنابراین با مشاهده ی استفاده گسترده از انواع کانکس متوجه ی مزایای این سازه در مقابل سایر مصالح و سازه های ساختمانی خواهید شد.

 آشنایی با انواع کانکس

زمانی که یک محصول کاربرد های متفاوتی دارد، بدون شک از انواع مختلفی نیز برخوردار است که در برخی ویژگی های بنیادین و اصلی با یکدیگر مشترک و در دیگر ویژگی ها از یکدیگر متفاوت هستند و هر یک برای کاربری خاصی استفاده می شوند. انواع conex نیز برای مصارف گوناگون تولید می گردد و نکته ی مهم اینجاست که در ساخت تمامی آن ها استاندارد های یکسانی رعایت می شود. متریال ها و مصالح تشکیل دهنده ی کانکس عمدتا از انواع ساندویچ پانل، پلاستیک، پی وی سی، فایبرگلاس، چوب، شیشه و ….. تشکیل شده است که بنا بر نوع آن در جایگاه مناسبی قرار گرفته اند. از انواع اتاقک های پیش ساخته می توان به conex نگهبانی و حراست، ویلایی، کارگاهی، سرایداری، فروشگاهی، خدماتی، چرخدار و …. اشاره نمود که هر یک دارای متراژ و امکانات متفاوتی هستند.

عوامل موثر در تعیین قیمت کانکس

نوع متریال و تیر آهن های مصرف شده در تولید این سازه، روش تولید اسکلت آن ( استفاده از الکترود AK در جوش دادن بخش های مختلف)، تعداد نیروهای لازم برای ساخت آن، استفاده از پرچ فولادی ورق های بدنه ی conex، برخی از عوامل مهمی هستند که بر تعیین قیمت کانکس مرغوب اثر می گذارند. این سازه نیز همانند سایر محصولات دارای قیمت مخصوص به خود است اما با توجه به شرایط کشور و واردات انواع متریال لازم برای ساخت آن نمی توان مبلغ کاملا ثابت و مشخصی را برای آن در نظر گرفت و طبیعتا در زمان های مختلف می تواند شامل افزایش یا کاهش قیمت شود که از سوی شرکت های تولید کننده تعیین می گردد. از این رو پیشنهاد می نماییم هر زمان که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع کانکس داشتید، حتما قبل از هر گونه اقدامی برای خرید از مشاوره های رایگان توسط شرکت تولید کننده برخوردار شوید و همچنین همکاران ما در شرکت کبیر پانل پاسخگوی همیشگی شما خواهند بود.