ساندویچ پانل محصول تولیدی شرکت کبیر پانل قابل استفاده در ساخت انواع کانکس و خانه پیش ساخته

مهم ترین محصول تولیدی شرکت کبیر پانل، انواع ساندویچ پانل ( پنل های کامپوزیت آلومینیوم ) می باشد که به عنوان یک متریال سودمند و کاربردی در صنایع ساختمان سازی به کار می رود و می تواند جایگزین بسیار خوبی برای دیوار ها، سقف های کاذب و تیغه هایی باشد که از آجر، سفال و …  ساخته می شوند. با پیشرفت هایی که تا کنون در این صنعت و صنایع مربوطه ایجاد شده است، استفاده از این محصول و سایر محصولات وابسته توانسته است تا حد زیادی موجب افزایش کیفیت کارهای اجرایی در حوزه ی ساختمان سازی شود. بسیاری از کارفرمایان و مشتریان محترم شرکت ما که خواهان واقعی و همیشگی ساندویچ پانل هستند تا حد زیادی از مواد تشکیل دهنده، نحوه ی ساخت و تولید، مزایا و ویژگی ها و … مطلع می باشند اما در این مقاله تخصصی از سری مقالات سایت کبیر پانل به طور اختصاصی به معرفی این متریال پر کاربرد خواهیم پرداخت تا آن دسته از افرادی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستند، بتوانند با این محصول آشنا شوند.

مهم ترین ویژگی های ساندویچ پانل چیست؟

خصوصیات مثبت این محصول بسیار است اما یکی از مهم ترین ویژگی های انواع ساندویچ پانل، عایق بودن آن می باشد به گونه ای که متریال تشکیل دهنده ی آن، یک لایه عایق فشرده شده و در عین حال منعطف است که به وسیله ی دو لایه ورق پوشانده شده است. سوال بسیاری از متقاضیان خرید عمده ی این محصول، در مورد وزن و میزان سنگینی آن است و در جواب لازم است بگوییم که یک متریال سبک را خریداری خواهید کرد؛ زیرا در روند ساخت و تولید لایه های آن از مواد آلومینیومی با وزن کم استفاده شده و اینکه از وزن زیادی برخوردار نباشد، یکی از معیار ها و ملاک های اصلی شرکت کبیر پانل بوده است و در واقع در تمام دنیا نیز برای تولید ساندویچ پانل از استاندارد های خاص و از قبل تعیین شده ای تبعیت می گردد که در نهایت منجر به تولید یک محصول سبک وزن و کاملا کاربردی خواهد شد. اما چرا میزان وزن ساندویچ پانل ها اهمیت دارد؟

به علت اینکه قرار است این محصول جایگزین مناسبی برای آجر ، سیمان، چوب، سفال و سایر متریال های متداول در گذشته باشد و به لحاظ مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و بهینه سازی هزینه های جاری باید از وزن کمتری برخوردار باشد، در عین حال که از استحکام، کیفیت، مقاومت در برابر فشار و ضربه، و ویژگی های مثبت کافی نیز بهره مند است.

میزان مقاومت انواع ساندویچ پانل در برابر رطوبت

یکی دیگر از مهم ترین سوالاتی که برای خریداران ارجمند مطرح می شود، مرتبط با میزان مقاومت این محصول در شرایط محیطی متفاوت است؛ برای مثال در مناطق جغرافیایی که میزان رطوبت زیاد است، آیا دچار زنگ زدگی، پوسیدگی و خوردگی نمی شود؟

کبیر پانل با افتخار تضمین می نماید که انواع  Sandwich Panel های تولیدی این شرکت از ماندگاری کافی در شرایط جوی مرطوب برخوردار هستند و در مقایسه با بلوک های سیمانی یا سفالی به علت عایق بودن مانع از ورود گرما و سرما به محیط می شوند. در مقایسه با دیوار ها، تیغه ها و سقف های چوبی نیز که به شدت در برابر آب و رطوبت آسیب پذیرند، از مقاومت خوبی برخوردار است، ضمن اینکه با کاهش بسیار زیاد امکان پوسیدگی در ساندویچ پنل از لحاظ بهداشتی نیز قابل اطمینان بوده و شرایط محیطی برای به وجود آمدن انواع پوسیدگی ها، قارچ و میکروب هرگز مهیا نخواهد شد.

متداول ترین کاربرد های ساندویچ پانل

شاید بسیاری از مردم جامعه که تخصص کافی در زمینه ی ساختمان سازی ندارند، با کاربرد های وسیع این متریال اشنا نباشند اما کسانی که به نوعی در این حوزه چه به صورت گسترده و یا جزیی فعالیت می کنند، به خوبی می توانند تشخیص دهند که در ساخت کدام قسمت های یک ساختمان مسکونی، اداری، تجاری، مجتمع های تفریحی، بیمارستان ها و ….. لازم است که از ساندویچ پانل استفاده شود و اتفاقا به کار گیری از آن را نشانه ی اهمیت دادن شخص سازنده به استفاده از تکنیک های و روش های نوین در این صنعت می دانند. از این محصول پر کاربرد می توان در ساخت بخش هایی از سالن های کنفرانس، همایش و ورزشی، بیمارستان ها و درمانگاه ها، ویلا های مسکونی، انواع سوله و انبار و مکان های سر پوشیده ی کارگاه ها و کارخانجات ، ساخت انواع کانکس و کانتینر و ….. استفاده نمود.