ساندویچ پانل پلی استایرن

در چند دهه ی گذشته، استفاده از متریال پر کاربردی نظیر انواع ساندویچ پانل بسیار متداول شده است. اگر مقالاتی را که تاکنون در سایت کبیر پانل منتشر شده اند، مطالعه کرده باشید متوجه ی میزان زیادی از شباهت بین نمونه های مختلف این محصول خواهید شد. این شباهت هم در ساختار و اجزا وجود دارد و هم در روش تولید و نوع کاربرد اما بدیهی است که اگر تفاوت هایی نیز بین هر یک از انواعsandwich panel وجود نداشت، این متریال به مدل های مختلفی تقسیم بندی نمی شد. در صورتی که شما قصد دارید از این سازه در پروژه های ساختمانی خود استفاده نمایید، لازم است که نسبت به کارایی و نوع کاربرد ویژه ی هر یک از انواع ان اطلاعات کافی داشته باشید تا در نهایت بتوانید تشخیص دهید که کدامیک برای نیاز شما مناسب تر و کامل تر خواهد بود. ساندویچ پانل پلی استایرن نیز یکی از پر کاربرد ترین نمونه های این محصول است و گروه تولیدی کبیر پانل به عنوان یک تولید کننده و عرضه کننده ی متریال و مصالح ساختمان سازی، بر حسب تجربیات و دانش خود استفاده از این سازه ی مدرن را به لحاظ برخورداری از کیفیت، ماندگاری و کارایی های لازم به تمامی پیمانکاران و متقاضیان پیشنهاد می دهد.

ساندویچ پانل پلی استایرن

پلی استایرن چیست؟

همانطور که می دانید انواع ساندویچ پنل از سه لایه ی اصلی تشکیل شده اند، یک لایه ی درونی کم چگالی و سبک را در نظر بگیرید که از دو طرف با لایه های فلزی پوشیده شده است.

اینکه لایه ی درونی ( ماده ی عایق ) از چه نوعی و با چه ویژگی هایی باشد، بسیار اهمیت دارد؛ زیرا بخش عمده ی تفاوت انواع پنل ها با یکدیگر در تفاوت خواص و ویژگی های فوم عایق است. پلی استایرن ( پلاستوفوم یا Eps) به عنوان یک پلیمر اروماتیک مصنوعی با برخورداری از خصوصیاتی مثل استحکام ساختاری بالا، چگالی کم، ضد حریق بودن، انعطاف پذیری، عایق در برابر الکتریسیته و اشعه ماورا بنفش، مقاومت در برابر ضربه پذیری، نفوذ اب و رطوبت و شرایط محیطی گوناگون در ساخت این نوع از ساندویچ پانل به کار می رود. این ماده به سه نوع تقسیم می گردد:

  • معمولی: مقاوم در برابر حرارت و ضربه پذیری و با وزن بسیار سبک.
  • مقاوم: در طی زمان با تغییر در ساختار این ماده، به نوع مقاوم تری از معمولی تبدیل شده است.
  • استنباطی: این نوع با نام یونولیت هم شناخته شده که با افزودن مواد پلیمری گرانول به آن، حجم آن افزایش پیدا می کند.

همچنین لازم به ذکر است که روش های تولید ساندویچ پانل پلی استایرن به دو نوع کانتینیوز و دیسکانتینیوز تقسیم می شود.

ویژگی های ساندویچ پانل پلی استایرن

به جرات می توان گفت که یکی از مهم ترین خصوصیات این محصول که باعث گسترش استفاده از آن در سطح جهانی شده است، قیمت مناسب آن در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی می باشد. زمانی که قصد خرید یک متریال خوب برای ساختمان سازی را دارید، بدون شک باید این مسئله را در نظر بگیرید که آیا قیمت و هزینه ی خریداری آن در ازای ویژگی های و مزایای محصول بصرفه و منطقی است یا خیر و آیا در صورت خرید انبوه آن سازه، می توانید یک سرمایه گذاری بلند مدت برای استفاده از آن داشته باشید؟

ساندویچ پانل پلی استایرن با داشتن ویژگی هایی خاص می تواند یکی از بهترین گزینه های قابل انتخاب یک پیمانکار به منظور سرمایه گذاری و بهینه سازی هزینه ها در پروژه های ساختمانی باشد. وزن سبک این محصول را در نظر بگیرید که به میزان قابل توجهی در کاهش هزینه های حمل و نقل و افزایش سهولت نصب و اجرا تاثیر مستقیم دارد. از طرفی دیگر این متریال کاملا بر اساس استاندارد های روز دنیا و با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک تولید می شود و بر همین مبنا می توان کیفیت و بهداشتی بودن آن را تضمین نمود. این در حالی است که مصالح دیگر در مقایسه با ساندویچ پانل پلی استایرن و انواع دیگر آن می توانند از این ویژگی های برخوردار نباشند، ضمن اینکه در هنگام استفاده از محصول خرابی های زیادی نیز به وجود اورند و حتی موجب بهم ریختگی و آلودگی محیط اطراف شوند. این متریال خاص به صورت انبوده در پروژه هایی به کار می رود که انتظار ساخت سازه ای با استحکام بسیار بالاو در عین حال با استفاده از متریال اولیه ی سبک و مقاوم وجود داشته باشد. همچنین امکان بازیافت عایق پلی استایرن یکی از ویژگی های خاص این محصول نسبت به سایرین است.

 

کاربرد های ساندویچ پانل پلی استایرن

  • ساخت بلوک های دیواری و سقفی
  • ساخت تری دی پانل
  • قابل استفاده در سردخانه، یخدان و یخچال های صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *